תמונה1
הפרגון היומי

אם אני לא אהיה טייס אף אחד לא יהיה טייס

היי חברים יקרים!

ובפינת הפרגון היומי אני רוצה לפרגן לפטריוטים היקרים – חיילי הנ.מ של חיל האוויר:

הבדיחה הצבאית המפורסמת מספרת על אותו אחד שהציעו לו מגוון של יחידות אחרות לאחר שנפל מקורס טייס והוא בחר דווקא נ.מ (נגד מטוסים).

כששאלו אותו למה דווקא נ.מ? הוא ענה: “אם אני לא אהיה טייס – אז אף אחד לא יהיה טייס!”…

האדם מול עצמו.

האדם מול סביבתו.

זה טוב למדוד את ההצלחה האישית שלי אל מול זאת של הסובבים אותי?

בשנת 1914 פורסם מחקר שנערך ע”י חוקר גרמני בשם קרל ויזלברגר בנוגע למטס אווזי הבר. החוקר מצא מספר נתונים מעניינים על המטס במבנה מיוחד זה והם:

  • כאשר הציפורים נעות במבנה בצורת V הן משתמשות בפחות אנרגיה מאשר אלו שעפות לבדן. זו גם הסיבה מדוע הן מסוגלות לעוף למרחקים ארוכים יותר.
  • בחוד המבנה נמצא מנהיג הלהקה והוא המוביל אותה.
  • המבנה המיוחד מקנה לציפורים יתרון של הפחתת החיכוך באוויר ואפשרות להגביה עוף בזכות משק הכנפיים של האווז שלפניהם. לכן, מעופם במבנה זה יעיל ב-71% יותר ממעוף אווז בודד.
  • כאשר אחד האווזים זז ממקומו במבנה, הוא חש בהתגברות החיכוך בינו לבין האוויר, וממהר לחזור למיקום הנכון כדי ליהנות מתנאי מעוף משופרים.
  • כאשר מנהיג הלהקה מתעייף ועובר לתוך המבנה, תופס את מקומו אווז אחר.
  • כאשר אחד מחברי הלהקה אינו חש בטוב או נפצע ונאלץ לנחות, אחד או שניים מחברי הלהקה מצטרפים אליו לשם הגנה ועזרה עד שיוכלו לשוב ללהקתם או להתלוות ללהקה אחרת שעוברת בדרכם.
  • חברי הלהקה מעודדים את המנהיג בקריאות עידוד – קריאות אווזי הבר.

לכן אם השוואת ההצלחה האישית כלפי האחר יונקת מתוך קנאה וצרות עין, זה בהחלט לא מומלץ ומהר מאוד אפשר לגלות איך כולם מתרסקים תוך כדי המריבה מי יהיה המנהיג הבלעדי של הלהקה…

לעומת השוואה הנעשית מתוך רצון לשאוף למקסם את ההצלחה האישית, תוך הפריה ועזרה הדדית ושימוש קולקטיבי בעוצמות ובחוזקות של כל אחד מחברי הלהקה, המכפילה כוח ויוצרת סינרגיה מבורכת בין כול הכוחות הפועלים.

אז פינת הפרגון הזו מוקדשת לחיילי הנ.מ העושים ימים כלילות בשמירה על גבולות המדינה, מתוך תחושת שליחות, ערבות הדדית, ועבודת צוות מרשימה!

מחר (יום שלישי) בע”ה אני יוצא לשמח את החיילים בדרום. וברביעי בצפון.

ממתקים, צ’וקולוקים, שתיה, פיצוחים, עוגות וכל דבר שיכול לשמח את החיילים יתקבל בברכה! רק תגידו מאיפה לבוא לקחת: 050-8751000

כרגע נשארו לי בבאז’ רק מספר ארגזים של ביסלי… זה לא יספיק לכמות החיילים שאני פוגש…

התקשרו עכשיו: 050-8751000 שלא אגיע עם בגאז’ ריק ח”ו!!!… (לפעמים אפילו סכום סמלי יכול לעזור.. אני כבר אקנה..).

יבורכו כל העוזרים והמסייעים!

דברו איתי: 050-8751000

גיא.

 

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *